Budujesz swój biznes? Zobacz konferencję Founders Mind na PGE Narodowy [20 października]

Sprawdź agendę i dołącz

Wystarczyły zaledwie trzy lata, by sztuczna inteligencja realnie wpłynęła na życie każdego z nas. To już nie tylko ciekawostka, która wspiera w pracy nieliczne grupy zawodowe. To profesjonalne, obliczone na uzyskanie konkretnego efektu usługi, które mogą realnie zmienić sytuację w większości firm działających w różnych obszarach rynku! 

Czy warto zapisać się na kurs z obsługi sztucznej inteligencji?

Tak, bez wątpienia jest to kierunek, nad którym warto zastanowić się na poważnie. Co warto podkreślić, z takiego szkolenia skorzysta naprawdę sporo osób, które działają w zupełnie różnych obszarach rynku! 

To świetna opcja m.in. dla:

Nie jest to oczywiście pełna lista, jednak już te kilka powyższych grup dość dobrze pokazuje, jak mocno sztuczna inteligencja zmieniła otaczającą nas rzeczywistość. Sporo informacji, dzięki którym będziesz mógł szybko zwiększyć swoje kompetencje na rynku pracy znajdziesz w opisywanych na fintechportal.pl kursach o AI

Czy nauka obsługi sztucznej inteligencji uchroni Cię przed zmianami na rynku pracy?

O tym, że AI już dziś zmienia rynek pracy – zarówno w Polsce, jak i w ujęciu globalnym – świadczą poniższe dane.

  1. Automatyzacja działań w przemyśle: zgodnie z raportem Deloitte, sektory takie jak produkcja, finanse i ubezpieczenia to obszary, gdzie AI już wkrótce będzie odpowiadać za sporą część zachodzących procesów i zmian. McKinsey Global Institute szacuje, że do 2030 roku do 30% zadań wykonywanych obecnie przez ludzi może być zautomatyzowanych.
  2. Rozwój kompetencji pracowników: Według World Economic Forum, w bliskiej przyszłości nawet 54% pracowników będzie wymagało znaczącego przekwalifikowania lub „aktualizacji” umiejętności, w czym kluczową rolę może odegrać właśnie sztuczna inteligencja.
  3. Wpływ na PKB: PwC przewiduje, że AI może przyczynić się do wzrostu globalnego PKB o 14% do 2030 roku, co odpowiada około 15,7 biliona dolarów.
  4. Redukcja miejsc pracy: World Economic Forum prognozuje, że automatyzacja spowoduje utratę około 75 milionów miejsc pracy, ale jednocześnie powstaną 133 miliony nowych stanowisk.

Warto zwrócić też kwestię na to, jak sztuczna inteligencja (AI) wpłynie na nasze rodzime podwórko. Tutaj również pojawiają się pierwsze ciekawe badania, które pokazują, jak już niebawem może wyglądać rynek pracy w Polsce.

  1. Inwestycje w AI: według raportu Asseco, około 31% polskich przedsiębiorstw planuje inwestycje w sztuczną inteligencję, więc będą szukać specjalistów, którzy wiedzą, jak się nią posługiwać.
  2. Zapotrzebowanie na specjalistów IT: prognozuje się, że w najbliższych latach zapotrzebowanie na specjalistów IT w Polsce wzrośnie, z możliwym deficytem sięgającym nawet 50 tys. ekspertów z tej dziedziny rynku. Popyt ten w dużej mierze napędza AI. 

Nauka sztucznej inteligencji – jaki kurs wybrać?

Przede wszystkim warto podejść do tego zadania z otwartym umysłem. Wbrew obiegowej opinii, AI niekoniecznie musi pozbawić nas pracy, ale raczej może ją znacząco zautomatyzować. Można tu posłużyć się prostym przykładem.

Jeśli dotychczas Twój przełożony wymagał od Ciebie, byś obsługiwał co najmniej 5 klientów dziennie, wraz z wypełnieniem formularzy, feedbackiem i wsparciem technicznym, to w bliskiej przyszłości ta liczba może wzrosnąć do 15. Jest jednak jedno „ale”.

Lwią część pracy będzie wykonywać za Ciebie sztuczna inteligencja, a Ty będziesz tylko nadzorować jej pracę. Właśnie na tym może polegać automatyzacja procesów w przedsiębiorstwach. Jeśli jednak chcesz wiedzieć, jak zarządzać AI, musisz się tego nauczyć. I właśnie tutaj pomogą Ci takie serwisy, jak Fintechportal.pl. 

Ostatnie Wpisy

Najlepsze gadżety reklamowena zamówienie: skuteczna promocja biznesu

Krzysztof Sołtys
5 kwietnia, 2024

Staking kryptowalut – oto wszytko co musisz wiedzieć!

Krzysztof Sołtys
5 kwietnia, 2024

Czy istnieje uniwersalny kalkulator nadpłaty kredytu? Zobacz, jak szybko obliczyć najlepszą dla Ciebie wysokość nadpłat

Krzysztof Sołtys
7 marca, 2024

Czym jest Founders.pl?

Founders.pl to zamknięta platforma ludzi biznesu, której celem jest rozwinięcie Twojej sieci kontaktów i zwiększenie wiedzy biznesowej.

Networking

To miejsce dyskusji founderów, którzy dzielą się wiedzą, nawiązują współpracę i wspólnie rozwiązują problemy napotykane przez ich organizacje.

Wiedza

To miejsce ciągłego rozwoju biznesowego, kilkadziesiąt godzin nagrań z różnych obszarów budowania firmy, warsztaty, webinary i spotkania z psychologami.