Budujesz swój biznes? Zobacz konferencję Founders Mind na PGE Narodowy [20 października]

Sprawdź agendę i dołącz

Eksperci i doradcy kredytowi są zgodni: nadpłacanie kredytu hipotecznego to przepis na olbrzymie oszczędności. Jakie konkretnie? Na to pytanie odpowiedzi udzieli kalkulator nadpłaty kredytu. Ale czy każdemu narzędziu tego typu można ufać? Sprawdźmy!

Na czym polega nadpłata kredytu hipotecznego?

Kredyty hipoteczne to w większości przypadków zobowiązania na długie lata, a nawet dekady. Ale obowiązujące prawo daje możliwość wcześniejszej spłaty kredytu hipotecznego zarówno w całości, jak i częściowo.

Nadpłata kredytu hipotecznego polega na spłacie kwoty większej niż ta, która wynikałaby z przyjętego harmonogramu rat kredytowych. Proces ten pozwoli Ci przede wszystkim na szybsze zmniejszenie kapitału pozostałego do spłaty, co przekłada się na obniżenie łącznej kwoty odsetek do zapłaty w przyszłości. Podstawową korzyścią wynikającą z nadpłaty jest więc możliwość obniżenia kosztu kredytu poprzez zmniejszenie zarówno kapitału, jak i odsetek, które są od niego naliczane. 

Nadpłacając kredyt hipoteczny, możesz wybrać pomiędzy dwoma efektami nadpłaty:

Nadpłata jest szczególnie korzystna na początkowych etapach spłaty kredytu, kiedy w strukturze raty dominują odsetki. Będziesz szybciej zmniejszać udział odsetek w kolejnych ratach, co w efekcie przyspiesza redukcję głównej kwoty zadłużenia i przynosi znaczne oszczędności w skali całego okresu kredytowania.

Zamierzasz nadpłacać? Sprawdź kalkulator nadpłaty kredytu!

Wszyscy powtarzają, że nadpłacanie jest bardzo opłacalne i warto to robić. Ekonomiści przekonują nawet, że w wielu przypadkach wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego będzie korzystniejsza od wielu form oszczędzania i inwestowania pieniędzy. I faktycznie, porównując oprocentowanie kredytu oraz np. bankowych lokat, łatwo dostrzec korzyści.

Ale nic nie motywuje do działania tak, jak faktyczne wyliczenia, które pokażą Ci, ile pieniędzy może zostać w Twojej kieszeni. Poznasz je dzięki kalkulatorowi nadpłaty kredytu udostępnianemu przez Blog Kredytowy

Możesz więc bez wychodzenia z domu i specjalistycznej wiedzy sprawdzić, który scenariusz pomoże Ci wypracować największe oszczędności i będzie najlepszy dla Twojego budżetu.

Jak działa kalkulator nadpłaty kredytu hipotecznego i czy można mu ufać?

Wiele osób obawia się, że narzędzie zawiedzie albo nie sprawdzi się w każdym przypadku. Ale w rzeczywistości zasada działania kalkulatora nadpłaty kredytu jest stosunkowo prosta i opiera się na danych wprowadzonych przez samego użytkownika. Zasadniczo możesz obliczyć, jakie korzyści przyniesie nadpłata kredytu hipotecznego, w trzech krokach:

Ostatnie Wpisy

Najlepsze gadżety reklamowena zamówienie: skuteczna promocja biznesu

Krzysztof Sołtys
5 kwietnia, 2024

Staking kryptowalut – oto wszytko co musisz wiedzieć!

Krzysztof Sołtys
5 kwietnia, 2024

Gadżety reklamowe – dlaczego warto je mieć?

Krzysztof Sołtys
5 marca, 2024

Czym jest Founders.pl?

Founders.pl to zamknięta platforma ludzi biznesu, której celem jest rozwinięcie Twojej sieci kontaktów i zwiększenie wiedzy biznesowej.

Networking

To miejsce dyskusji founderów, którzy dzielą się wiedzą, nawiązują współpracę i wspólnie rozwiązują problemy napotykane przez ich organizacje.

Wiedza

To miejsce ciągłego rozwoju biznesowego, kilkadziesiąt godzin nagrań z różnych obszarów budowania firmy, warsztaty, webinary i spotkania z psychologami.