Budujesz swój biznes? Zobacz konferencję Founders Mind na PGE Narodowy [20 października]

Sprawdź agendę i dołącz

Jeśli w warsztacie ciągle masz problem ze znalezieniem konkretnych narzędzi lub denerwujesz się z powodu precyzji swoich prac, być może problemem nie jest bałagan lub niedbałość, ale brak odpowiedniego światła. Lampa warsztatowa akumulatorowa to niedroga inwestycja, która prędko się zwróci. Dlaczego? I jaką wybrać?

Czy potrzebujesz dodatkowego oświetlenia w warsztacie?

Zależnie od wymiarów i przeznaczenia warsztatu zapewne rozmieściłeś w nim pewną ilość lamp sufitowych lub naściennych. Ich podstawową wadą, zwłaszcza w przypadku dużych pomieszczeń, jest fakt, że niemożliwe jest oświetlenie każdego miejsca, czy zakamarka – a należy wziąć jeszcze pod uwagę cienie rzucane przez maszyny i meble, które pojawią się niezależnie od tego jak silne jest światło. W końcu będziesz zmuszony ustawiać się pod nienaturalnym kątem (a to bywa niebezpieczne), aby światło padało jak należy. Mobilna lampa warsztatowa akumulatorowa rozwiąże ten problem, bowiem możesz ją postawić gdziekolwiek i skierować strumień światła wprost na wykonywaną pracę.

Silna lampa warsztatowa akumulatorowa – mnóstwo światła

To dobre rozwiązanie zwłaszcza w dwóch sytuacjach: kiedy lampy sieciowe nie sięgają do miejsca pracy lub gdy zabraknie prądu – czas pracy na akumulatorze to nawet 12 h, a zatem wystarczy na cały dzień. Przykładowo, lampa robocza CL 4050 MA daje światło o silnym strumieniu 3800 lm. Gdyby to było zbyt wiele, możesz zmniejszyć zużycie baterii dzięki trójstopniowej regulacji (100%, 50% lub 25% mocy). Lampa ta osadzona jest na łożysku kulowym, dzięki czemu wybór kierunku świecenia jest niemal dowolny. Ustawić ją możesz na dedykowanym stojaku, ale posiada też wbudowane urządzenie zaciskowe, by przymocować ją na rurze, blacie etc. Ponadto cechuje się odpornością IP65 (jest pyłoszczelna i niestraszna jej struga wody) oraz IK08 – przetrzyma upadek przedmiotu o energii do 5 J (np. młotek 1.7 kg z wysokości 29.5 cm).

Kompaktowa lampka – zakamarki

Przydatne są szczególnie wtedy, gdy chcesz oświetlić niewielką, ciasną przestrzeń. Ciekawym wyborem będzie lampa warsztatowa akumulatorowa LED Sansa 400 A – nie dość, że niewielka, to jeszcze możesz ją złożyć do kieszonkowych rozmiarów. Posiada 12 diod na boku owego zginanego i obrotowego panelu oraz dodatkową na głowicy (możesz nią świecić tak jak wskaźnikiem laserowym). Nie musisz jej też trzymać ciągle w dłoni – wbudowane są w nią dwa magnesy, a z myślą o niemagnetycznych powierzchniach przytwierdzono do niej haczyk. Obdarzy Cię światłem 400 lm – doskonałym do zakamarków; na wypadek jednak gdyby było zbyt jasne wyposażona jest w bezstopniową regulację mocy.

Ostatnie Wpisy

Najlepsze gadżety reklamowena zamówienie: skuteczna promocja biznesu

Krzysztof Sołtys
5 kwietnia, 2024

Staking kryptowalut – oto wszytko co musisz wiedzieć!

Krzysztof Sołtys
5 kwietnia, 2024

Czy istnieje uniwersalny kalkulator nadpłaty kredytu? Zobacz, jak szybko obliczyć najlepszą dla Ciebie wysokość nadpłat

Krzysztof Sołtys
7 marca, 2024

Czym jest Founders.pl?

Founders.pl to zamknięta platforma ludzi biznesu, której celem jest rozwinięcie Twojej sieci kontaktów i zwiększenie wiedzy biznesowej.

Networking

To miejsce dyskusji founderów, którzy dzielą się wiedzą, nawiązują współpracę i wspólnie rozwiązują problemy napotykane przez ich organizacje.

Wiedza

To miejsce ciągłego rozwoju biznesowego, kilkadziesiąt godzin nagrań z różnych obszarów budowania firmy, warsztaty, webinary i spotkania z psychologami.